HoryZonty 

festival horského filmu a dobrodružstva 

Ďalšie informácie

Anketa - drytool

Lezci boli s pretekami spokojní

Zima vrývajúca sa až za nechty, ale i napätie, boj, sila premôcť seba samého. Preteky v horolezeckej disciplíne drytooling (lezení s mačkami na nohách a čakanmi v rukách po umelých chytoch a stromoch) sú náročné nielen na fyzickú kondíciu, ale i na psychiku. Napriek tomu sa na svičnej horolezeckej stene v Trenčíne stretlo sedemnásť pretekárov, aby si zmerali sily v tomto, stále populárnejšom športe. Ako vnímajú súťaž samotní závodníci?

anketa

Juraj Švingál, ABC HK Bratislava

Pretekať som začal pred dvoma rokmi. Do Trenčína na drytooling sa vždy veľmi teším, lebo sú tu super ľudia a tiež príjemná atmosféra. Rád by som sa pokúsil zopakovať víťazstvo z minulého roka, ale asi to nedokážem. Na víťaza tipujem Gaba. On si to zaslúži.

anketa

Martina Ballová, Aupeak Vertigo team Bratislava

Zatiaľ sa mi preteká dobre, i keď na môj vkus sú chyty ďaleko od seba. Je to asi tým, že lezieme rovnaké cesty ako chalani, s tým rozdielom, že stúpame, čo chceme. Na druhej strane je to fajn. Síl mám zatiaľ dosť, ale čím sme tu dlhšie, tým mi sily ubúdajú.

anketa

Ivana Mináriková, HK James Trenčín

Na jednej trati som nemohla prekonať úvodný krok. Bolo to mojimi slabými nohami. Budem sa to snažiť dohnať na ďalších cestách. Tento rok držím zbrane v ruke prvýkrát, takže si na víťazstvo netrúfam. Sú tu iní borci. Myslím si, že víťazstvo bude v Trenčíne. Medzi nami vyhrá asi Zuzka Jargašová.

anketa

Ján Šofranko, HK Manín Považská Bystrica

Lezie sa mi lepšie ako minulý rok, trate sú vynikajúce, len tá posledná ma prekvapila. Sily som mal na rozdávanie. Spadol som a neviem prečo. Inak sú to perfektné preteky.

anketa

Stanislav „Kvak“ Hovanec, HK Baník Karvinná

O pretekoch som sa dozvedel na z internetu, tak som prišiel. Trate sú celkom v pohode. Tento rok držím, podobne ako mnohí spolusúťažiaci, zbrane v rukách prvýkrát. Ale celkovo sa mi lezie dobre.

anketa

Pavlína Sleziaková, HK Extrém Bratislava

Preteká sa mi vynikajúco. Trate sú dobré. Príprava na preteky síce nebola nijaká výnimočná, liezla som raz na stene v bratislavskom Auparku, kde sme boli paraganovať a bolo to fajn.

anketa

František Šimko, HK James Trenčín

Trať vonku bola výborná, doliezol som ju až do konca. A dobre som si zaliezol. Výškový handicap som cítil akurát na treťom bouldri vo vnútri, kde som nemohol prekonať jeden krok hneď v úvode.

anketa

Gabriel Čmárik, HK James Trenčín

Až na tú zimu sa mi lezie celkom dobre, i keď som mal na začiatku problém – kým som sa rozliezol. Naša skupina chlapov si cesty odpretekala ako prvá, teraz musíme čakať na ostatných, kým aj oni dokončia všetky bouldre a trate. Charakter ciest mi vôbec nesedí. Dosť sa mi šmýkajú zbrane z chytov a ťažko sa triafajú mačky do dier, čo je trošku nepríjemné. Lezenie je technicé a vytrvalostné. Na víťaza tipujem Ďuriho Švingála z Bratislavy.

anketa

Andrej Kollárik, HK Extrém Bratislava

Preteky v Trenčíne sú skôr tréning ako závod. Konajú sa začiatkom sezóny a je tu možnosť perfektne si zaliezť. Jasné že na Trenčín treba poriadne trénovať. Posledné tri týždne som trénoval v jednom podniku. Včera som bol na beánii a dnes sa teším na hlavné vyvrcholenie celého preteku – na afterparty. Dúfam že vydržím.

(bp)