HoryZonty 

festival horského filmu a dobrodružstva 

Ďalšie informácie

FOTOSÚŤAŽ - POROTA

Radovan Stoklasa

Radovan Stoklasa

Jeden z najznámejších fotoreportérov TASR, človek, ktorý nepozná slovo "padla". Ako agentúrny fotograf sleduje športové, politické a kultúrne dianie v trenčianskom regióne - najvyššie športové súťaže, politické návštevy a dôležité kultúrne udalosti, ale aj extrémne výkyvy počasia - suchá, dažde a povodne a rôzne nešťastia a tragédie. Počas svojej kariéry sa niekoľko ráz zúčastnil výjazdov s bývalým prezidentom Schusterom, fotografoval aj v Bruseli, sídle EÚ, na olympiáde v Aténach a Turíne a v roku 2002 objektívom zachytil aj tenisový pohár federácie Fed Cup v Gran Canarii.

Za sebou má viaceré kolektívne i samostatné výstavy. V roku 2002 Rok v obrazoch, prehľad jeho reportérskej práce a v roku 2004 fotografovanie z letnej olympiády v Aténach. Poslednú výstavu pripravil začiatkom roka 2007 v Slovenskom športovom dome v Turíne, kde prezentoval obrázky zo Zimných olympijských hier Turín 2006.

Zdroj: My - Trenčianske noviny (Martin Kukučka)

Ing. Čestmír Harníček

Ing. Čestmír HARNÍČEK

Vo svojom živote mal mnoho lások, ale najväčšou spomedzi nich bola Milona - prvý typ fotoaparátu vyrobený vo fabrike v rodnom Přerove. Fotografickú vášeň rozvíjal vo viacerých krúžkoch, neskôr i v Brne na ČVUT.

Do Trenčína prišiel v roku 1954. Okrem horolezeckého a vodáckeho klubu bol jedným zo zakladateľov tvorivej skupiny Méta, v ktorej sa dodnes stretávajú záujemcovia o fotografovanie a pán Harníček im s radosťou predáva svoje skúsenosti. Ako drevorezbár je tiež členom združenia výtvarníkov pri Osvetovom stredisku Trenčíne.

Na svojom konte má tento čiperný osemdesiatnik ešte jeden rekord - doteraz najdlhšie doložené prežitie v lavíne na svete z roku 1952 - 22 hodín.

Alena Plánková

Alen Plánková

Vyštudovala odbor výtvarná výchova - telesná výchova na pedagogickej fakulte v Nitre a odbor tvorivá fotografia na Institutu tvůrčí fotografie v Opave. V súčasnosti sa popri vyučovaní fotografie na Strednej umeleckej škole v Trenčíne venuje svojmu 4-ročnému synovi a manželovi, s ktorým zdieľa radosť z rôznych športových aktivít (najnovšie vraj z horského bicyklovania). Fotografovaním sa vážnejšie zaoberá už približne 10 rokov.