HoryZonty 

festival horského filmu a dobrodružstva 

Ďalšie informácie
Ján Gejdoš
Ján Gejdošz
Ján Gejdoš
Ján Gejdoš

Ján Gejdoš

autorská fotovýstava

Vyštudovaný sochár, ktorý dokáže prekvapiť aj v neprekvapiteľných situáciách. Okrem toho, že žije hekticky ho vystihuje i slovo nespoľahlivosť. Ale ako to už v rozprávkach býva, v Jánovom živote napokon všetko dobre dopadne, snáď i vďaka jeho bezstarostnej povahe.

Len máločo dokáže tohto talentovaného umelca vyviesť z miery, sám si spomína na jedinú historku zo stáže z VŠVU v Poľsku, kde ho hneď prvý deň poslali pošukať asistentku Veroniku. Jazykovú bariéru sa rodákovi z podtatranskej obce Štrba, ktorý prežil detstvo v českom Přibramy podarilo po tomto incidente rýchlo prekonať.

JÁN DOBRODRUH

Vo svojom živote vyliezol niekoľko tatranských ciest, zlyžoval mnoho žľabov, pracoval ako nosič na tatranskej chate, zbalil talentovanú maliarku - ročník 1978 a vypil niekoľko "skleničiek" lahodného moku, kde ročník nehral rolu. Popri tom precestoval zopár exotických krajín. Navštívil Indiu, Thajsko, Nepál, Afriku, skúsil si prácu na farme na Novom Zélande i v novinovom stánku v Trenčíne na "Juhu", kde občas zaskočí maminu. Ako sám hovorí, páči sa mu byť šedá myš, ale pri jeho životnom štýle sa mu akosi nedarí splynúť s davom.