HoryZonty 

festival horského filmu a dobrodružstva 

Ďalšie informácie

HoryZonty

...o festivale

Festival HoryZonty nadväzuje na festival outdoorových filmov Hory a mesto Trenčín. Prvý ročník sa konal na jeseň 2006. Doslova napratané Artkino, do ktorého bol sústredený hlavný program presvedčilo organizátorov o tom, že podobné podujatie v Trenčíne už dlhšie chýbalo.

Hlavnou myšlienkou celého festivalu je prinútiť návštevníkov aspoň na niekoľko dní spomaliť a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami, ktoré u nás nahradila honba za majetkom. Cieľom podujatia je priblížiť divákom prostredníctvom kvalitných dokumentárnych filmov od domácich i zahraničných autorov snáď ešte jedny z posledných civilizáciou nedotknutých kútov sveta, ale i úsilie pri zdolávaní neskrotných riek, strmých skál, či hôr najvyšších.

Do hlavného programu zaradila riaditeľka festivalu Mária Dutková aj dokumenty od amatérskych filmárov, čím chcela vytvoriť priestor začínajúcim autorom na dôstojnú prezentáciu ich diel.

Festival HoryZonty je nielen o filmoch. Je o stretnutiach, o atmosfére, o magickom svete prírody. Hosťami podujatia sú osobnosti z cestovateľského, horolezeckého i "vodáckeho" sveta. Sú to všetko ľudia, ktorých spolu spája nielen láska k prírode, ale i túžba dosnívať svoj sen až do konca. Sú to ľudia, ktorí vedia o tom všetkom i pútavo rozprávať.