HoryZonty 

festival horského filmu a dobrodružstva 

Ďalšie informácie
Slnko

Branislav „Slnko“ Hollý

Hudobný skladateľ, ktorého poznajú všetci pod prezývkou Slnko sa po troch rokoch prestal venovať finančne lukratívnej pedagogickej činnosti na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici, aby mohol celú svoju energiu naplno koncentrovať na činnosť v rovnako atraktívne ohodnotenej a spoločensky váženej oblasti – v manažmente kultúrnych podujatí.

Už niekoľko rokov spolupracuje s poprednými medzinárodnými festivalmi (Artfilm, Pohoda, Ostrava pictures) a sám je zakladateľom a dramaturgom festivalu Alternatívne Vianoce a Festivalu študentských filmov. Zároveň je druhý rok konateľom a prevádzkovateľom ArtKina Metro v Trenčíne.

Jedným z najväčších skladateľkých úspechov tohoto tridsaťročného Trenčana je určite symfonický triptych „V zajatí noci“, ktorý premierovala Štátna opera v Banskej Bystrici. Na svojom konte má približne 20 kompozícii vážnej hudby pre rozličné hudobné obsadenia. Tiež sa venuje filmovej hudbe.

Okrem umenia sa Slnko zaujíma o kynológiu, kino a kimono. Za svoje najväčšie športové úspechy pokladá náročné výstupy na Kozí vrch a Kamzík (lanovkou) a zloženie znelky pre Majstrovstvá sveta v cyklotriale.

Je vášnivým cyklistom (majiteľom skvostného bicykla Lady 26), milovníkom lesov a otcom jedného „bígla“ s prilie-HAVÍM menom Dora.