HoryZonty 

festival horského filmu a dobrodružstva 

Ďalšie informácie
Marka Dutková

Rozhovor s Markou Dutkovou

Teším sa, že sa budem nudiť.

Celú jeseň žila festivalom, i keď s prípravami začala už v januári. Do kina chodila prvá a odchádzala posledná. Ochotne odpovedala na otázky hosťom i návštevníkom. Organizovala porotcov, súťažiacich, v.i.p. hostí i celý štáb, ktorý jej s prípravami druhého ročníka festivalu dobrodružných filmov pomáhal. Riaditeľka HoryZontov Mária Dutková.

Ako si spokojná s tohoročným festivalom?

Bola som spokojná hneď po prvom večere, keď bolo takmer vypredané, čo som očakávala len v tých najtajnejších sníčkoch. Vypredané bolo aj včera aj dnes, takže som maximálne spokojná.

Čo ťa na podujatí príjemne prekvapilo?

Najskôr som si myslela, že v šesťstomiestnej sále nedokážem vytvoriť príjemnú atmosféru, ktorá by sa aspoň trochu priblížila tej minuloročnej v Artkine. Cítim však, že sa mi to podarilo. Ľudia sa tu cítili príjemne. Vidím, že na našom festivale návštevníci naozaj našli kúsok hôr, alebo vône adrenalínu.

Takže budúcoročný festival môžeme opäť očakávať v Dome armády?

Pokiaľ nepostavia niečo iné, tak to tu určite usporiadam zas. Najskôr som sa tohoto veľkého priestoru bála, ale skúsila som to a výsledok je vynikajúci. Sála sa naplnila, takže tým, že v Trenčíne väčší priestor nemáme, nemám ho ani dôvod meniť.

Rozmýšľala si už nad budúcoročným podujatím?

Teraz je organizovania na mňa požehnane, takže o budúcoročnom festivale ešte nerozmýšľam. Síce mám nejaké nápady v hlave, ale teraz to určite neriešim.

Na čo sa najviac po festivale tešíš?

Na nudu. Neskutočne sa teším, že sa budem aspoň chvíľu nudiť.

(bp)